W fabryce produkcyjnej o wysokich zyskach ciepła…

Chłodzenie adiabatyczne

W fabryce produkcyjnej o wysokich zyskach ciepła, chłodzenie adiabatyczne rozwiązuje problemy związane z klimatem.

Firma BMI-Thegon,  specjalizuje się w szczególności w obróbce wysokiej jakości stali nierdzewnej, stali i aluminium, między innymi dla branży motoryzacyjnej i sportów motorowych, przemysłu offshore, pomiarów i sterowania, przemysłu petrochemicznego, hydrauliki i przesyłu energii.

Wysoka temperatura w fabryce

Fabryka miała poważny problem – temperatura w lecie w pomieszczeniach wzrastała do ponad 30 stopni, dodatkowo powietrze nie było zbyt świeże ze względu na obecne maszyny. Rozwiązanie zostało znalezione w systemie do chłodzenia hal IntrCooll firmy Oxycom. Jest to jeden z wielu razy, kiedy system stosowany jest na taką skalę w Holandii.

Tanie chłodzenie hal fabryki

System chłodzenia Oxycom IntrCooll działa na zasadzie chłodzenia adiabatycznego. W skrócie oznacza to, że świeże powietrze zewnętrzne jest chłodzone za pomocą recyrkulowanej wody w wymienniku ciepła, a powietrze nie staje się bardziej wilgotne. Ponadto zanieczyszczone powietrze jest ekstrahowane. Technika ta była stosowana od jakiegoś czasu w ciepłych krajach, ale nie tak często w Holandii.

Wysokie temperatury i tolerancje

Harold Groot Roessink z BMI-Thegon znał system Oxycom i dlatego pytał o możliwości swojej firmy. Groot Roessink: „Chcieliśmy poddać obróbce powietrza w naszych halach, które również musiały być energooszczędne. Latem temperatura może wzrosnąć do 38 stopni Celsjusza. To demotywuje pracowników. Mamy również do czynienia z tolerancjami, które znajdują się pod presją w wysokich temperaturach. „Instalator Verhey Toldijk został wezwany, aby zobaczyć, jak system może być używany w tym konkretnym przypadku. Ta firma z kolei trafiła do hurtowni technicznej Rensa. Joeri Mars z Verhey Toldijk: „BMI-Thegon miał problemy z klimatem. Problemy te zostały spowodowane przez ich maszyny, które zużywają olej do cięcia i wytwarzają dużo ciepła. Ponieważ nie jest to dla nas codzienny wydatek, natychmiast zwróciliśmy się do Rensy. ”

Idealne rozwiązanie do wentylacji przemysłowej

System wentylacji hal IntrCooll firmy Oxycom okazał się najlepszym rozwiązaniem dla zakładu metalowego w Baak, ponieważ rozwiązał problem nieczystego powietrza i temperatury. Zaletą tej techniki jest to, że zużywa się do 80% mniej energii niż w przypadku konwencjonalnej klimatyzacji, a wdmuchiwane powietrze jest równie chłodne. Koszty zakupu urządzenia IntrCooll są również znacznie niższe niż w przypadku systemu klimatyzacji. Dostępne są różne wersje. Ze względu na oddzielną dostawę i demontaż, system ten jest nie tylko bardzo odpowiedni dla firm produkcyjnych, ale także dla przeładunków transportowych, centrów handlowych, dużych zakładów gastronomicznych i hal widowiskowych.

W nadchodzącym magazynie „Sustainably Built”, który zostanie opublikowany po lecie, dowiesz się więcej o różnicy, jaką system IntrCooll sprawia w odświeżeniu klimatu w pomieszczeniu.

Źródło: https://www.duurzaamgebouwd.nl

Podobne wpisy