Oxycom zapewnia skuteczną wentylację w celu usunięcia aerozoli

Oxycom zapewnia skuteczną wentylację w celu usunięcia aerozoli

Oxycom był już wcześniej światowym liderem z branży systemów klimatyzacji przemysłowej, który działa maksymalnie przy minimalnym zużyciu energii. Koronawirus sprawił, że klimatyzacja przemysłowa od Oxycom jest jeszcze bardziej istotny: chłodzi w 100% świeżym powietrzem z zewnątrz.

Aerozole w pomieszczeniach

Staje się coraz bardziej jasne, że infekcja koronawirusa ma miejsce głównie w pomieszczeniach, zwłaszcza w miejscach, w których ludzie przebywają dłużej. Na przykład w domu opieki, restauracji, kawiarni, kościele lub szkole. Badania pokazują, że aerozole odgrywają w tym ważną rolę. Te tak zwane aerozole są uwalniane z głębi płuc, których małe cząsteczki nie wydają się wirować, ponieważ są zbyt lekkie dla grawitacji, a ponadto konwencjonalne systemy klimatyzacji nie odprowadzają prawidłowo powietrza.

Zdaniem ekspertów

Hans Reinders z Oxycom: „Widać po prostu aerozole, a zimą, gdy zamarza i wydycha powietrze, widzimy chmurę – maleńkie kropelki wilgoci – to są aerozole. Wydychasz to 24/7. Fajną rzeczą jest to, że można je po prostu wywietrzyć! ”

Prof. Dr. Daniel Bonn (UvA) uważa, że wentylacja aerozoli może być tak samo ważna jak ciągłe mycie rąk i odległość 1,5 metra. Dołącza do tego więcej wirusologów i naukowców. Bonn: „Koronawirus może rozprzestrzeniać się między innymi drogą powietrzną. W związku z tym założyliśmy, że winowajcami były „duże krople”, które szybko spadają na podłogę i nie są daleko od kichania lub kaszlu. W tym celu obowiązuje 1,5 metra.

Aerozole a koronawirus

Wentylacja na hali

Jednak badania wykazały, że istnieją również „małe krople”, tak zwane aerozole, które przyczyniają się do rozprzestrzeniania się koronawirusa. Jeśli osoba jest zarażona, może rozprzestrzeniać skażone aerozole podczas oddychania. Aerozole utrzymują się w powietrzu znacznie dłużej, ponieważ są małe i lekkie. W ciasnej przestrzeni te aerozole mogą utrzymywać się do 10 minut i pozostać aktywne. Zatem wentylacja przemysłowa może być znacznie ważniejszym czynnikiem, niż dotychczas zakładaliśmy.

Innowacyjna technologia Oxycom

Oxycom firmy Raalte jest światowym liderem w pośrednim / bezpośrednim chłodzeniu adiabatycznym z maksymalną wentylacją. Technologia Oxycom znana jest ze zrównoważonego chłodzenia, odzysku ciepła i ogrzewania. 

Mniejsze zużycie energii

Ponadto Oxycom zużywa do 90% mniej energii niż konwencjonalna klimatyzacja. Hans Reinders: „Odbywa się to na zasadzie maksymalnej wentylacji (100% świeżego powietrza zewnętrznego), co będzie bardzo ważne teraz i w przyszłości. Kontrastuje to z konwencjonalnymi klimatyzatorami, które recyrkulują głównie w celu oszczędzania energii i dodawania tylko ograniczonej ilości świeżego powietrza.”

Przyszłościowe rozwiązanie

Krótko mówiąc, naturalne i energooszczędne rozwiązanie, które może stać się bardzo ważne w czasach koronawirusa i w przyszłości.

Podobne wpisy