Klimatyzacja i wentylacja Oxycom a zakład produkcyjny

Czy systemy Oxycom są odpowiednie dla mojego zakładu produkcyjnego?

Na wewnętrzne warunki środowiskowe w budynkach fabrycznych wpływają nie tylko temperatury zewnętrzne, ale także ciepło wytwarzane podczas procesu produkcyjnego. Jednak fabryki często mają tylko ograniczoną formę wentylacji i bardzo rzadko mechaniczną instalację chłodzenia do kontrolowania temperatury wewnątrz. Wynikające z tego warunki pracy mają negatywny wpływ na komfort i samopoczucie pracowników oraz wydajność, a nierzadko również żywotność maszyn produkcyjnych. Dlatego odpowiednie chłodzenie i wystarczająca wentylacja są niezbędne dla optymalnego procesu produkcji i zdrowych warunków pracy. Urządzenia Oxycom zapewniają obie te rzeczy.

Ponieważ wielu nie jest świadomych możliwości, jakie mogą zapewnić nowe technologie adiabatyczne, niektórzy mogą niechętnie wdrażać dwustopniowy system chłodzenia adiabatycznego IntrCooll w swoich zakładach produkcyjnych. Dlatego wymieniliśmy zalety tej nowej technologii chłodzenia i wyjaśniliśmy, w jaki sposób poszczególne branże mogą skorzystać na dwustopniowym chłodzeniu adiabatycznym.

Ciągła wentylacja przemysłowa zapewniająca zdrowe warunki pracy

Procesy przemysłowe, takie jak druk w przemyśle graficznym lub obróbka tworzyw sztucznych i metalu w przemyśle tworzyw sztucznych i metalu, powodują wydzielanie dużej ilości ciepła, gazów, oparów i pyłu. Warunki te mają negatywny wpływ na komfort i samopoczucie pracowników. Dlatego ważne jest, aby mieć odpowiedni system wentylacji. Dwustopniowe chłodzenie adiabatyczne działa na zasadzie chłodzenia wentylacyjnego. Do zakładu produkcyjnego wpompowywane jest świeże powietrze, które po rozprowadzeniu jest usuwane przez wylot. Ciągła wentylacja całkowicie odświeża powietrze wewnętrzne kilka razy na godzinę. W wyniku tego procesu wentylacji z miejsca pracy odprowadzane są ciepło, gazy, opary, pyły i inne szkodliwe substancje.

Optymalna wilgotność, aby zapobiec uszkodzeniom materiału

Podczas pracy z materiałami takimi jak papier lub plastik, materiały te nie mogą ulec zniszczeniu pod wpływem wilgoci. W przeciwieństwie do innych układów chłodzenia adiabatycznego, dwustopniowy układ chłodzenia adiabatycznego zapewnia niższy poziom wilgotności i zminimalizowane ryzyko wystąpienia ładunków statycznych, dużego zapylenia i niepożądanych deformacji materiału. Ponadto optymalna wilgotność zapobiega kondensacji na chłodzonych formach, co jest najbardziej korzystne dla przemysłu tworzyw sztucznych.

Gwarancja higieny

W przemyśle spożywczym higiena jest najwyższym priorytetem. Ponieważ chłodzenie adiabatyczne wykorzystuje do chłodzenia świeże powietrze, a powietrze zewnętrzne zawiera wszelkiego rodzaju bakterie i grzyby, niektórzy uważają, że proces ten jest niehigieniczny. Zwłaszcza, że podkładka, przez którą przepływa powietrze, zamoknie w procesie adiabatycznym.

Większość systemów chłodzenia adiabatycznego ma podkładkę wykonaną z celulozy, która jest oczywiście idealną pożywką dla bakterii i grzybów. Jednak te wkładki są całkowicie suszone co 24 godziny, co powoduje całkowity wstrząs biologiczny. W konsekwencji umiera wszystko, co znajduje się w celulozie. Podkładki stosowane w systemie Oxycom IntrCooll nie tylko są całkowicie suszone co 24 godziny, ale są również wykonane z aluminium zamiast celulozy. Aluminiowe lamele podkładki pokryte są antybakteryjną warstwą jonów srebra, co jeszcze bardziej zapobiega rozwojowi bakterii i grzybów. Poza tym do instalacji można dodać system dezynfekcji wody UVC. W ten sposób adiabatyczny system chłodzenia Oxycom zapewnia optymalną higienę w Twoim zakładzie produkcyjnym.

Stabilna temperatura dla precyzyjnych procesów produkcyjnych

Chociaż stabilna temperatura jest zawsze pożądana, utrzymanie stałej temperatury jest szczególnie ważne podczas pracy z wysoce precyzyjnym procesem produkcyjnym. Na przykład precyzyjna obróbka metali wymaga stałych temperatur przez cały czas, ponieważ elementy obrabiane mają dokładne tolerancje, które poddawane są ciśnieniu przy wahaniach temperatury. Dwustopniowe systemy klimatyzacji przemysłowej IntrCooll zapewniają stabilną temperaturę w halach produkcyjnych.

Skuteczne rozwiązanie w zakresie chłodzenia i wentylacji dla wszystkich gałęzi przemysłu

Zarówno pracownicy, jak i maszyny radzą sobie lepiej w zrównoważonym klimacie. Dwustopniowe chłodzenie adiabatyczne zapewnia zakładom produkcyjnym doskonałe rozwiązanie zapewniające komfortowe, zdrowe i produktywne środowisko. To rozwiązanie jest odpowiednie dla wszystkich branż, od przemysłu metalowego po przemysł spożywczy.

Podobne wpisy