Zrównoważone chłodzenie w zakładach produkcyjnych dzięki technologii Oxycom

Zrównoważone chłodzenie w zakładach produkcyjnych dzięki technologii Oxycom

W związku ze wzrostem temperatur, fabryki na całym świecie szukają sposobów na zapewnienie komfortowego klimatu w miejscu pracy. Podczas gdy tradycyjne technologie chłodzenia mogą to zapewnić, uciekanie się do stosowania konwencjonalnych rozwiązań stwarza dwa różne problemy: wysokie zużycie energii i ograniczona wentylacja lub jej brak. Po wejściu w życie porozumienia paryskiego, fabryki muszą zredukować emisje CO2, a tym samym zużycie energii. W związku z tym nowsze technologie chłodzenia, które zużywają znacznie mniej energii będą zdobywały w tym aspekcie przewagę. Dzisiaj przybliżymy jedną z tych nowych technologii chłodzenia, dwustopniowe chłodzenie wyparne Oxycom, oraz zilustrujemy korzyści płynące z tej technologii.

Większa wydajność chłodzenia kosztuje mniej energii

Woda jest najsilniejszym czynnikiem chłodniczym na świecie. Dwustopniowa technologia chłodzenia wyparnego Oxycom wykorzystuje naturalną zasadę parowania wody w celu schłodzenia świeżego powietrza, które jest wentylowane do budynku. Nie wymaga to prawie żadnej energii, ponieważ 95% wydajności chłodniczej zapewnia naturalny proces parowania wody. Wentylator regulujący proces parowania zużywa 1 kWh energii i zapewnia do 40 kWh mocy chłodniczej oraz swobodną wentylację. Dla porównania, tradycyjna klimatyzacja potrzebuje 1 kWh do wyprodukowania tylko 3 kWh mocy chłodniczej bez wentylacji.

Większa wydajność chłodzenia przy wzroście temperatury

Jeśli porównamy dalej z tradycyjną technologią chłodzenia, zauważymy, że działanie klimatyzatorów drastycznie spada od 25 ℃. W rezultacie znacznie wzrasta zużycie energii aby zapewnić pożądane chłodzenie. Z drugiej strony, technologia chłodzenia wyparnego Oxycom zwiększa wydajność chłodzenia tylko wtedy, gdy temperatura wzrasta. Im jest cieplej, tym więcej mocy chłodzenia zapewnia system. Wyższe temperatury pozwalają na więcej wilgoci w powietrzu, a tym samym system może odparować więcej wody. Im więcej wody odparowuje, tym więcej mocy chłodniczej może zapewnić system.

Unikalna dwustopniowa technologia chłodzenia wyparnego wykorzystuje naturalną moc chłodzenia parowania, ale jest w stanie zmniejszyć ilość wilgoci w powietrzu dostarczanym do budynku nawet o 60% w porównaniu z bezpośrednimi systemami chłodzenia wyparnego. Co więcej, dwustopniowa technologia zapewnia do 7 stopni niższe temperatury niż bezpośrednie systemy wyparne.

Zrównoważona oszczędność energii i redukcja CO2

Dwustopniowa technologia chłodzenia wyparnego Oxycom wykorzystuje 10% energii do skutecznego chłodzenia w porównaniu z tradycyjną technologią. Ponieważ energia elektryczna jest nadal wytwarzana głównie z paliw kopalnych, oznacza to również 90% oszczędności w ich zużyciu.

Aby jeszcze bardziej zmniejszyć zużycie paliw kopalnych, technologia chłodzenia Oxycom zużywa tak mało energii, że można ją łatwo połączyć z panelami solarnymi.

Pracujemy na rzecz lepszego świata dzięki technologii chłodzenia wyparnego Oxycom

Obecnie wiele firm szuka sposobu na zwiększenie energooszczędności swoich istniejących systemów wentylacyjnych poprzez zastosowanie pośredniego chłodzenia wyparnego. Podążając za tym trendem, niemieckie ustawodawstwo przewiduje obecnie, że centrale klimatyzacyjne powinny wykorzystywać chłodzenie wyparne w swoich systemach wentylacyjnych, w których powietrze wychodzące jest schładzane przez parowanie w celu schłodzenia powietrza wlotowego za pomocą wymiennika ciepła.

Jednak w branży nadal istnieje duża niechęć do chłodzenia wyparnego. Ta niechęć wynika głównie z know-how starej szkoły i ignorancji. Szkoda, ponieważ dwustopniowe chłodzenie wyparne zapewnia doskonałe i zrównoważone rozwiązanie chłodzące dla wszystkich gałęzi przemysłu, przy ogromnych oszczędnościach w zużyciu energii. Z drugiej strony centrale wentylacyjne są rzadko używane do fabrycznego chłodzenia i wentylacji ze względu na ich koszt, rozmiar i zużycie energii. Teraz istnieje alternatywa, system IntrCooll firmy Oxycom, niezwykle kompaktowy i wydajny – dostarczający duże ilości schłodzonego powietrza o odpowiedniej temperaturze i wilgotności.

Ostatecznie powinniśmy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby stworzyć naszym pracownikom zdrowe i komfortowe środowisko pracy, a jednocześnie przyczynić się do zmniejszenia naszego śladu węglowego. Wybór energooszczędnego rozwiązania chłodzącego w fabryce to jeden z wielu sposobów pracy w kierunku lepszego świata.

Bezpłatne i dostosowane porady dotyczące zrównoważonego klimatu w pomieszczeniach

Borykasz się z wyzwaniem stworzenia komfortowego, zdrowego i zrównoważonego klimatu w swoim zakładzie produkcyjnym?

Oxycom służy pomocą. Uzyskaj bezpłatne i dostosowane porady jednego z naszych doświadczonych specjalistów w dziedzinie chłodzenia adiabatycznego:

Podobne wpisy